A B C D E F G H I Y J K L M N O P R S T U V Z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Žodynas

Fabrikas

Dirbantys gamybinėse patalpose žmonės simbolizuoja bendruomenės jausmą ir kolektyvinę veiklą, tačiau kartu ir individualumo stoką. Jei sapnuojantysis į tokį reginį reaguoja teigiamai ar bent lieka abejingas, jam įsijungti į kolektyvą nėra sunku. Tačiau jei toks sapnas nemalonus ar sukelia baimę, reikėtų labiau taikytis prie visuomenės. Konfliktai su aplinkiniais gali kilti dėl per didelio egocentrizmo. Jei sapnuojantįjį pernelyg traukia fabrikas, tai gali reikšti nepakankamą asmenybės brandumą. Sapnuojantysis šitaip bando pasislėpti tarp žmonių.

Fakelas

Senovėje žmonių kultūros raidai tokią didelę reikšmę turėjusi ugnis buvo perduodama fakelais. Ir šeimos židinys po vestuvių būdavo uždegamas fakelu. Taigi fakelas yra tradicinis santuokos simbolis. Turint galvoje olimpinių žaidynių paprotį, fakelą galima laikyti ir psichinės energijos perdavimo simboliu.

Panašios reikšmės:

Ugnis

Fakyras

Šis sapnas rodo, jog ne visada mūsų charakterio bruožai atitinka visuomenės normas. Todėl mes dažnai iš tiesų neprotingai elgiamės, tačiau tai teikia mums vidinio pasitenkinimo.

Falas

Falas sapne paprastai yra vaisingumo ir gyvybinių galių simbolis. Lytinė potencija gali būti suprantama ir kaip dieviškos kūrybos galia.

Fanfara

Šis instrumentas simbolizuoja šventišką nuotaiką ir jaunatvišką įkvėpimą. Beveik tą patį reiškia ir eisenos su fanfaromis. Kartu tai nuoroda į vyrų draugiją bei tipiškus vyrams interesus. Tikslesnė prasmė išaiškėja iš sapno turinio. Svarbu ir tai, kokia muzika grojama, bei tai, kaip į ją reaguoja kiti sapno veikėjai bei pats sapnuojantysis.

Panašios reikšmės:

Muzika

Fazanas

Panašios reikšmės:

Gaidys
Višta

Fechtuoti

Šis simbolis pabrėžia kovingą susidūrimą. Gali būti sportinė kova arba kova dėl gyvybės ar mirties.

Fėja

Sapnuoti fėjas, vadinasi, ieškoti patarimo ir pagalbos, susiklosčius iš pažiūros beviltiškai situacijai. Tačiau tai gali reikšti ir kaltės jausmą bei baimę, kad kažkas ne taip padaryta.

Panašios reikšmės:

Demonai

Fejerverkas

Panašios reikšmės:

Ugnis

Figa

Visose pietų šalyse figmedis laikomas rojaus ir gyvybės medžiu. Figa taip pat gali turėti ir seksualinę reikšmę, susijusią su moterimi.

Panašios reikšmės:

Medis
Obuolys
Slyva

Fleita

Kaip vienas seniausių muzikos instrumentų, fleita vaidino tam tikrą vaidmenį senovės mituose ir pasakose. Jos garsai kadaise žavėjo ir dievus, ir žmones. Sapne ji simbolizuoja harmoniją, darną ir teigiamus jausmus. Fleita dažnai rodo ir šventiškumą, pakilią nuotaiką, švelnumą, taip pat susimąstymą. Kartais ji gali reikšti ir vyrišką varpą bei jos patrauklumą. Tikslesnė reikšmė gali išaiškėti iš sapno. Ne mažiau svarbu ir kokia muzika grojama, kaip reaguoja sapno dalyviai ir ką jaučia sapnuojantysis.

Panašios reikšmės:

Muzika

Fontanas

Tai vyriškojo seksualumo ir vaisingumo simbolis. Tiksliau nustatyti prasmę galima iš to, kas vyksta sapne.

Panašios reikšmės:

Šaltinis
Šulinys
Vanduo
Upė

Fotelis

Panašios reikšmės:

Baldai
Sėdėti

Fotoaparatas

Jeigu sapne kas fotografuoja fotoaparatu, dažniausiai trokšta sustabdyti esamą momentą ir taip išsaugoti atmintyje savo išgyvenimus. Jei sapnuojantysis pats yra fotografuojamas, tai čia dažniausiai glūdi baimė būti stebimam kitų. Kai kuriose primityviose tautose ši baimė tokia stipri, kad žmonės tiki, jog juos nufotografavus jie praras sielą. Kažkas iš to, matyt, dar tebeslypi ir mumyse, nors ir esame apsišvietę civilizuoti žmonės.

Fotografija

Sapnuose ji dažnai parodo sapnuojančiojo praeitį, primena jam tuos išgyvenimus, kuriuos jis tarėsi seniai pamiršęs. Jei fotografijoje pavaizduotas žmogus, dažniausiai tai sapnuojantysis ar kai kurie jo asmenybės bruožai ir savybės. Paprastai tai būna idealus atvaizdas, toks, kokio norėtų sapnuojantysis, bet vaizdas gali būti ir iškreiptas dėl žmogų kamuojančio menkavertiškumo ir kaltės jausmo. Net jei fotografijoje nepavaizduotas žmogus, joje atsispindi sapnuojančiojo vidinis ar išorinis nusiteikimas. Fotografijoje regimi komponentai, pavyzdžiui sodas ar namas, turi tokią pat simbolinę reikšmę kaip ir kituose sapnuose.

Panašios reikšmės:

Paveikslas

Furunkulas

Panašios reikšmės:

Pūliai
Votis

Futbolas

Panašios reikšmės:

Kamuolys
Kova