A B C D E F G H I Y J K L M N O P R S T U V Z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Žodynas

Abatas

Panašios reikšmės:

Vienuolis

Abatė

Panašios reikšmės:

Vienuolis

Abortas

Panašios reikšmės:

Persileidimas

Abrikosai

Dažniausiai jie simbolizuoja moters seksualumą. Paprastai smulkiau išaiškinti galima iš sapno ryšių. Pavyzdžiui, labai svarbu, ar vaisiai buvo valgomi? Ar gardūs? Ar nebuvo kliūčių juos skinant?

Abstinencija

Panašios reikšmės:

Saikingumas

Actas

Sapnuoti actą reiškia nuoskaudas, nusivylimus, praradimus. Sapnuojančiam sunku priimti tiesas, kurios jį žeidžia. Tiksliau paaiškinti šio sapno prasmę galima sugretinus jį su kitais sapnais.

Adata

Dažniausiai adata yra fizinio ir dvasinio skausmo simbolis. Tačiau ji gali reikšti ir vyro falą. Sapno kalba adata dažnai rodo perdėtą jautrumą arba tramdomą seksualinę elgseną. Tikslesnė reikšmė aiškėja iš sapno konteksto, ypač iš to, ką sapnuojantysis jaučia per sapną.

Admirolas

Panašios reikšmės:

Kapitonas

Adomas

Jei šis vardas kuo nors nesusijęs su sapnuojančiuoju, dažniausiai jis simbolizuoja jo tėvą. Adomas yra pirmasis žmogus, o tėvas – pirmasis vyras bene kiekvieno žmogaus gyvenime.

Panašios reikšmės:

Vyras

Adresas

Jeigu sapne nurodomas adresas, sapnuojančiajam siūloma užmegsti ryšį su jam rūpimu asmeniu. Verta paklausyti šio nurodymo.

Panašios reikšmės:

Laiškas

Advokatas

Tai reiškia, kad sapnuojantysis pateko į sunkią padėtį ir reikia nusimanančio ir jo interesus ginančio pagalbininko. Dažnai tai reiškia kurį nors konfliktų sprendimo būdą, kurio sapnuojantysis niekaip negali pasirinkti.

Panašios reikšmės:

Teismas

Afrika

Daugelio žmonių sapnuose šis žemynas reiškia naturalius jausmus. Tačiau kartais tai gali būti susiję su engimo problemomis ir esminiais žmogaus teisių pažeidimais. Tiksliau išaiškinti galima tik žinant sapną.

Agentas

Panašios reikšmės:

Šnipas

Agresija

Panašios reikšmės:

Prievarta

Agurkas

Šis simbolis sapne yra nuoroda į vyriškąjį seksualumą.

Panašios reikšmės:

Maisto produktai
Salotos

Agurotis

Panašios reikšmės:

Moliūgas

Aidas

Aidas sapnuose – dažniausiai tikrovėje sklindantys garsai. Tačiau jis gali reikšti ir stengimąsi išstumti ką nors iš atminties. Sapnuojantysis, matyt, nėra iki galo apdorojęs, apmąstęs savo minčių. Nors, regis, jos jau seniai pamirštos, tačiau jų atgarsiai išliko.

Aikštė

Jei sapne veiksmas vyksta apvalioje ar kvadratinėje aikštėje, ji simbolizuoja psichikos centrą. Šitokie sapnai visuomet svarbūs. Jie rodo, kad neįsisąmonintos problemos anksčiau ar vėliau pasieks sąmonę.

Panašios reikšmės:

Apskritimas
Sostinė

Aitvaras

Šis sapnas dažniausiai primena vaikų žaidimus. Tačiau jis gali reikšti tą patį kaip ir lėktuvas.

Panašios reikšmės:

Skraidyti
Lėktuvas
Žaidimai
Žaislas

Akademija

Sapnuose akademija dažniausiai yra mokymosi vieta. Beveik visuomet mokomasi tų dalykų, kurie sapnuojančiojo gyvenime itin svarbūs.

Panašios reikšmės:

Mokykla
Mokytojas

Akcentas

Jei sapne kas nors šneka svetima kalba, tai dažniausiai reiškia mums nesuprantamus dalykus, paprastai santykius su kitais žmonėmis. Kartais tai reiškia, kad sapnuojančiajam nelengva suprasti kito žmogaus elgesį.

Panašios reikšmės:

Pokalbis

Akcijos

Panašios reikšmės:

Bankas
Pinigai

Akiniai

Sapnų kalba akiniai simbolizuoja akylumą, įžvalgumą ir požiūrį. Taip pat vienpusį aplinkinio pasaulio ir savęs suvokimą. Prisiminkime posakį: viską matyti pro rožinius akinius. Tačiau dažnai tai reiškia žiūrėti į save ir pasaulį be išankstinio nusistatymo.

Aklas

Aklumas dažniausiai reiškia, kad sąmoningai nenorima matyti ko nors nemalonaus. Tai liudija apie atsakomybės stygių, sąžinės priekaištus, kaltės jausmą. Dažnai tai įspėjimas saugotis apgavystės. Tas, kas nesuvokia problemų ir aplinkinio pasaulio, norom nenorom nusivilia ir daug praranda. Jis nesugeba teisingai vertinti. Aklasis dažnai yra ir apakintasis. Jei aklasis staiga vėl praregi, vadinasi, žmogus nori ištaisyti praeities klaidas ir elgtis apdairiau.

Panašios reikšmės:

Akis

Akligatvis

Sapnuojantysis yra pakliuvęs į keblią padėtį, iš kurios nebemato jokios išeities. Geriausias sprendimas – grįžti atgal, mokytis iš senų klaidų, ir ieškoti kito kelio.

Akmuo

Panašios reikšmės:

Uola
Brangakmeniai

Akordeonas

Liaudies muzikos instrumentas simbolizuoja draugiškumą, linksmumą, palaidumą, ar polinkį į palaidumą. Gali įspėti vengti paviršutiniškumo, išdykumo, nesivaldymo ir lengvapėdystės. Konkretesnė reikšmė aiškėja iš sapno turinio. Pavyzdžiui, svarbu, koks kūrinys grojamas akordeonu, kaip kiti reaguoja į grojimą, ar sapnuojančiajam smagu, ar nesmagu.

Panašios reikšmės:

Dainavimas
Muzika
Šokis

Akrobatas

Jeigu akrobatas sapne atlieka sudėtingus triukus, šis simbolis gali reikšti sapnuojančiojo menkavertiškumo jausmą. Kartais atsiskleidžia sapnuojančiojo noras tobulai atlikti kokį nors sunkų uždavinį.

Panašios reikšmės:

Kaukė
Klounas

Aktas

Nepridengtas žmogaus kūnas yra be pagražinimo ir kaukės, parodo žmogų, koks yra. Jis simbolizuoja tiesos meilę, neprietaringumą, atvirumą, dorumą, sugebėjimą ar stiprų troškimą atsiduoti. Tačiau nuogumas gali reikšti ir demaskavimo, vidinio „aš” atskleidimo ir sielos apnuoginimo baimę arba įspėjimą nebūti perdaug patikliam ir atsipalaidavusiam. Tikslesnė reikšmė aiškėja iš sapno ryšių.

Panašios reikšmės:

Nusirengti

Akušerė

Panašios reikšmės:

Pribuvėja
Gimimas

Akvamarinas

Kaip visi brangakmeniai, taip ir akvamarinas simbolizuoja gėrį. Žalsvai žydra spalva reiškia didžiulę kolektyvinės pasąmonės galią.

Panašios reikšmės:

Brangakmeniai
Jūra

Akvariumas

Akvariumas yra dirbtinė gyvybinė erdvė. Sapnų kalba jis reiškia paviršutiniškumą, manieringumą ir dirbtinumą. Jausmai netikri, apskaičiuoti, tikintis poveikio. Ši vizija dažniausiai reiškia raginimą elgtis natūraliau. Konkretesnė reikšmė aiškėja iš akvariumo ir jo gyventojų būsenos.

Alchemikas

Alchemija yra slaptosios magijos sritis. Ji simbolizuoja mistines jėgas, pasitelkiamas mąstant, jausmams ir veiksmams sutaurinti.

Alibi

Jei sapne ieškoma alibi, vadinasi, nepasitikima savimi, varžomasi, kamuoja nevisavertiškumo kompleksas, sąžinės priekaištai ir kaltės jausmas. Jeigu alibi randamas, vadinasi, pakanka psichinių pasipriešinimo jėgų savigraužai nugalėti.

Aliejus

Šis simbolis sapne reiškia atsipalaidavimo, taikos ir harmonijos troškimą. Jo reikšmė maždaug atitinka posakį „nuraminti įsiliepsnojusias aistras”.

Alkis

Šis vaizdinys sapne reiškia ko nors stoką. Jis simbolizuoja kūno arba sielos ir dvasios poreikius. Jei sapne persivalgoma, tai įspėjimas laikytis saiko. Tikslesnė reikšmė aiškėja iš to, kas valgoma ir koks yra sapnuojančiojo požiūris į tą patiekalą.

Alkoholis

Gerti alkoholį sapne reiškia daug ką. Gal sapnuojantysis pernelyg „blaiviai” žiūri į savo problemas? Kolektyvinis girtavimas reiškia, jog būtina užmegzti emocinius ryšius su geriančiaisiais. Būti girtam – tai signalas sapnuojančiam blaiviai spręsti kai kurias gyvenimo problemas.

Panašios reikšmės:

Valgymas

Altorius

Kad ir kokią religiją išpažintų sapnuojantysis, šis reginys liudija vidinį asmenybės ugdymą, brandumą, atsakomybės jausmą ir pagarbą gyvybei bei gamtai.

Panašios reikšmės:

Bažnyčia

Alyva

Šis sapno vaizdinys simbolizuoja gerumą ir švelnumą. Dažni ausiai jis yra moteriškos arba motiniškos prigimties ir siejamas su namų šeimininkės atodaira ir rūpestingumu bei jos sugebėjimais subalansuoti ir saugoti namų ramybę.

Amazonė

Sapnai apie amazones liudija įtemtus lyčių santykius. Tokiais atvejais vyro ir moters santykius dažnai temdo baiė ir seksualinė prievarta.

Ambulatorija

Tai gali būti pavojaus signalas. Gal sapnuojančiajam reikia pagalbos, nes jį ištikusi didelė krizė.

Panašios reikšmės:

Gydytojas
Ligoninė

Amerika

Sapnų kalba Amerika dažniausiai yra neribotų galimybių šalis. Sapnuojantysis gali ten visiškai atsiskleisti.

Amputacija

Kokios nors kūno dalies amputacija sapne yra įspėjimo signalas. Šitaip sapno sąmonė informuoja apie praradimą savybių ar elgesio galimybių, kurios tiksliau nustatomos pagal amputuotosios kūno dalies simbolinę reikšmę. Taigi vienos ar dviejų kojų netektis reiškia trūkstamas tolesnio tobulinimosi galimybes arba protinės ar dvasinės sferos išnykimą. Piršto netektis liudija jausmų stygių. Kartais sapne sapnuojančiajam nukertama galva. Iš tikrųjų tai nieko baisaus, matyt, sapnuojantysis, pakliuvęs į keblią situaciją, papraščiausiai “neteko galvos“. Tačiau kartais toks sapnas reiškia rimtą įspėjimą. Sapną galima išaiškinti iš sapno konteksto.

Amuletas

Kaip magiškas laimės simbolis, amuletas reiškia palankesnių gyvenimo aplinkybių lūkestį. Kartais tai gali reikšti, jog sapnuojantįjį slegia rūpesčiai, kurių jis nesugeba įveikti be kitų pagalbos. Jis taip pat simbolizuoja poreikį būti globojamam. Amuletas dažniausiai sapnuojamas, susiklosčius nepalankioms gyvenimo aplinkybėms.

Panašios reikšmės:

Mandala

Ananasas

Prinokęs, sultingas, saldus vaisius reiškia savikliovą, gyvenimo džiaugsmą ir seksualinį pomėgį. Jei ananasas kartus, neišvaizdus, apipuvęs, neskanus, tai liudija nepasitikėjimą savimi, trūkumus ir seksualinį nusivylimą.

Panašios reikšmės:

Obuolys

Anarchistas

Anarchija, kaip tikrovėje, taip ir sapne, yra chaosas. Tačiau chaosas dažnai yra būtina pereinamoji stadija, be kurios neįsivaizduojamas naujas gyvenimas. Visiems kūrybos procesams iš pradžių būdingas chaosas ir anarchija, kol įsigali kita tvarka.

Panašios reikšmės:

Chaosas

Angelas

Judėjų, krikščionių ir mahometonų religijose angelai laikomi Dievo pasiuntiniais. Sapnuose jie vairuoja sapnuojančiojo sielą, vadovauja jai.

Anglys

Kaip degi medžiaga, anglys dalyvauja apykaitos procese. Atitinkamai sapne anglys simbolizuoja jutimų transformaciją į patirtį ir žinias. Tačiau šis sapno vaizdinys gali reikšti ir autoritetą, įtaką ir finansines garantijas.

Panašios reikšmės:

Degti
Ugnis
Žarija

Ankštiniai augalai

Jie simbolizuoja gyvybines galias, padedančias asmenybei atsiskleisti. Kartais – tai nuoroda į seksualinius poreikius.

Panašios reikšmės:

Maisto produktai

Antena

Antena – šiuolaikinių ryšių simbolis. Tiksliau sapno reikšmę gali paaiškinti jos padėtis ir tai, ką ji siunčia ar priima. Apskritai ši vizija reiškia sapnuojančiojo norą pagerinti tam tikrus santykius ar būti atviresniam ir draugiškesniam bendraujant.

Antilopė

Sapnų kalba šis gyvūnas dažniausiai reiškia greitį, vikrumą ir elegantišką tobulą šuolį, sukaupus jėgas.

Antipatija

Po ja dažnai slypi sapnuojančiojo antipatija kam nors ar jo elgesiui, tik šito būdraudami nenorime ar ne visada norime pripažinti. Mūsų sapnas paskatins rimčiau susimąstyti, nors ir nenorime to pripažinti, gal net padaryti išvadas. Tai gali būti skausminga, bet būtina.

Antklodė

Antklodė dažniausiai dengia, saugo, tačiau ir uždengia, paslepia. Todėl sapnuoti antklodę dažniausiai reiškia jaustis nesaugiam ir ieškoti apsaugos, nepasitikėti ir veidmainiauti.

Antpuolis

Panašios reikšmės:

Prievarta

Antrankiai

Veikiamas šio vaizdinio sapnuojantysis dažniausiai jaučiasi suvaržytas, jo judėjimo galimybės apribotos. Jei jis sapne uždeda kitam žmogui antrankius, tai gali būti nuoroda, kad jis varžo kieno nors kito veikimo laisvę.

Panašios reikšmės:

Kalėjimas

Antstolis

Už šio sapno dažniausiai slypi sapnuojančiojo susirūpinimas dėl savo egzistencijos arba jį kamuojantys mažavertiškumo ir kaltės jausmai. Neviltis ir gyvenimo baimė stumia jį į neviltį. Tiksliau nustatyti sapno prasmę galima iš jo sąsajų. Dažnai svarbu, kokius daiktus aprašo teismo vykdytojas.

Apalpimas

Panašios reikšmės:

Sąmonės netekimas

Apelsinas

Kaip sapno simbolis, apelsinas, panašiai ir daugelis kitų vaisių, turi seksualinę reikšmę. Du apelsinai yra nuoroda į moters krūtis.

Apetitas

Dažniausiai šitaip išreiškiamas sapnuojančiojo noras gauti pašalpą. konkrečiau galima sužinoti išsiaiškinus, ko nori sapnuojantysis. Tai gali būti ir dvasiniai, ir fiziniai-seksualiniai poreikiai.

Panašios reikšmės:

Maisto produktai

Apgauti

Šis sapno reginys rodo, kad sapnuojantysis nesąžiningas sau ar kitiems. Jis vaidina – sąmoningai ar ne – dvigubą vaidmenį. Jis slepia savo pažiūras ar būdo ypatybes. Smulkiau galima išsiaiškinti įsigilinus į sapną ar į sapnuojančiojo požiūrį į sapną.

Apipjaustymas

Šis sapno reginys rodo kūniškų polinkių, dažniausiai seksualinių, slopinimą. Tai gali būti susilaikymas savo valia arba prievartinis. Svarbu, ką jautė apipjaustomas sapnuojantysis.

Apkvaitinimas

Sapne apkvaitinimas reiškia engimą, lytinių potraukių slopinimą ir kaltės jausmą. Jeigu kas svaiginasi ar yra apkvaitinamas, vadinasi, sapnuojantysis nesugeba spręsti konfliktų. Kartais jis dėl to labai nusimena ir jo jausmai dar labiau atbunka.

Panašios reikšmės:

Sąmonės netekimas

Aplodismentai

Ši sapno vizija reiškia, kad sapnuojantysis jaučiasi nepakankamai įvertintas. Gal dabar jo gyvenimo tarpsnis kaip tik toks, kai jam prastai sekasi, ar jis ne visai savim pasitiki. Derėtų labiau pasikliauti savimi. Čia galėtų praversti meditacijos.

Apšalas

Panašios reikšmės:

Kristi
Ledas

Apsiaustas

.

Panašios reikšmės:

Paltas
Drabužiai

Apsigimėlis

Asmenybė nepajėgia atsiskleisti iki galo, nors turi tam įgimtų gabumų. Tam tikros savybės ar polinkiai tebėra slopinami. Ir į juos neatsižvelgiama.

Panašios reikšmės:

Demonai
Invalidas
Liga
Pabaisa

Apsivilkti

Jeigu sapne apsivelkama, tai čia gali būti įspėjimas per daug nekristi į akis nei išoriškai, nei vidumi. Jei kas nors persirerngia, vadinasi, jis linkęs apsimetinėti ir apgaudinėti. Vilktis pernelyg daug drabužių reiškia pernelyg didelį jautrumą ir nepasitikėjimą. Juo daugiau drabužiai atitinka sapnuojamą situaciją, juo sapno reikšmė geresnė. Pavyzdžiui, sapnuojantysis per karštį yra plonai apsirengęs. Atvirkščiai: juo netinkamesni drabužiai, juo sapno reikšmė blogesnė.

Panašios reikšmės:

Nusirengti

Apskritimas

Apskritimas (ratas), kaip ir žiedas, yra išbaigtumo simbolis. Jam nuo senų laikų pasakose ir mituose priskiriama globos ir apsaugos stebuklinga galia. Visa, kas sapne vyksta apskritime (rate), turi ypatingos reikšmės. Bendriausia prasme apskritimas sapne signalizuoja apie psichinės energijos koncentraciją.

Panašios reikšmės:

Kamuolys
Rutulys

Apuokas

Panašios reikšmės:

Pelėda

Apyrankė

Panašios reikšmės:

Papuošalai

Arabas

Daugeliui žmonių arabas reiškia pirmykštę vitalinę gyvybinę jėgą.

Panašios reikšmės:

Negras

Arbata

Panašios reikšmės:

Kava

Arena

Ar tai antikos laikų gladiatorių kovos, ar sporto varžybų aikštė – arena yra viešo dėmesio centre. Sapne ji simbolizuoja pergalės troškimą, karjeros siekimą, įvairiausius konfliktus ir ginčus. Konkretesnė reikšmė siejama su reginiais arenoje.

Areštas

Sapnuojantysis dažniausiai jaučiasi varžomas gyvenimo aplinkybių ar kito žmogaus ir negali tobulėti. Koks tas suvaržymas, beveik visuomet aišku iš sapno ryšių.

Panašios reikšmės:

Kalėjimas
Kliūtis
Suėmimas
Tvora

Arfa

Sapne šis instrumentas simbolizuoja šventiškumą, susimąstymą, ir romantiškus jausmus. Kartais arfa turi ir seksualinę reikšmę. Tada ji simbolizuoja moters kūną. Tikslesnė reikšmė išaiškėja iš sapno konteksto. Svarbu, kokio pobūdžio muzika skambinama arfa, kaip į muziką reaguoja dalyvaujantys asmenys ir ką sapnuojantysis jaučia.

Panašios reikšmės:

Muzika

Arka

Biblijoje arka yra Nojaus laivas, kuriuo šis išgelbėjo savo šeimą ir daugybę gyvūnų nuo tvano. Anot C. G. Jungo, arka simbolizuoja motinos glėbį, kartu saugumo jausmą ir žmonijos žinojimą, kuris negali pražūti.

Panašios reikšmės:

Laivas

Arklys

Senovėje arklio ir jo šeimininko ryšys buvęs toks glaudus, koks apskritai begali būti tarp gyvulio ir žmogaus. Antikos mituose, sakmėse ir pasakose arklys įkūnija biologines gyvenimo galias. Eržilas dėl savo jėgos ir greitumo laikomas vyriško gyvybingumo ir potencijos simboliu, kumelė – motinos simboliu.

Tik viduramžiais arklys tapo tamsos ir grėsmės simboliu. Iš čia greičiausiai kilęs ir suvokimas, kad arklys sapne yra mirties pranašas. Pavyzdžiui, nartus arklys, lekiantis tiesiai į mirtį, laikomas įspėjimo ženklu.

Panašios reikšmės:

Sprogimas

Armija

Panašios reikšmės:

Kariuomenė

Aromatas

Panašios reikšmės:

Kvapas

Artišokai

Kaip ir tikrovėje, ši tauri daržovė sapnuose simbolizuoja prabangą, malonumus ir padidėjusį seksualumą.

Panašios reikšmės:

Alkis
Maisto produktai

Asilas

Žmonių priskiriamas kvailumas sapnuose asilui nebūdingas. Ten jis dažniausiai įkūnija seksualinę jėgą ir gyvybingumą. Šios prasmės ištakų reikia ieškoti graikų ir romėnų mitologijoje, ten asilas yra nemirtingojo dievo Dioniso palydovas.

Ąsotis

Ąsočiai, puodynės ir kiti indai sapne simbolizuoja moteriškąjį aspektą. Sapne ąsotyje gali būti gyvybės vanduo. Pieno ar medaus puodynė, kuri sutinkama daugelyje pasakų, sapnų kalboje turi erotinę reikšmę. Kas su ąsočiu sapne beatsitiktų, visada tai reikia vertinti kaip įvykį, susijusį su asmenine sapnuojančiojo problematika.

Panašios reikšmės:

Šaltinis
Šulinys

Astma

Kartais tai iš tikrųjų gali reikšti kokią ligą. Bet dažniausiai rodo nepalankias aplinkybes, kurios apkartina sapnuojančiajam gyvenimą ir tikra žodžio prasme trukdo alsuoti.

Panašios reikšmės:

Gydytojas
Liga

Atlasas

Panašios reikšmės:

Rutulys
Žemėlapis

Atletas

Sapnuose atletas simbolizuoja labai galingą pirmykštį protėvį. Jis primena senovinių liaudies pasakų milžiną. Jį įveikti nepakanka vien fizinės jėgos ir guvaus proto. Teisingiausias sprendimas priimamas nesąmoningai. Tik sapnuojančiojo intuicija, jo gebėjimas remtis sapnų pasąmone gali padiktuoti teisingą sprendimą.

Panašios reikšmės:

Angelas
Demonai
Milžinas

Atlyginimas

Dažnai šis sapnas reiškia, kad sapnuojantysis trokšta savo veiksmų pripažinimo. Jeigu jis kitam skiria atlyginimą, nori pripažinti kitų nuopelnus.

Panašios reikšmės:

Pinigai

Atmatos

Kartais šis sapno vaizdinys ragina atsisakyti ko nors nenaudingo, be ko galima apsieiti. Kaip ir senovinėse pasakose, taip ir sapnų kalboje iš pažiūros nereikšmingi daiktai gali pasirodyti labai svarbūs. Kokius daiktus dažniausiai sapnuojame, kuriuos reikėtų išmesti?

Jei sapne metame šiukšles, tai gal čia nurodymas sapnuojančiajam susitvarkyti savo gyvenimą, perkratyti mintyse įsisenėjusius prieštaravimus, kurie slūgso viduje, gniuždydami sielą lyg šiukšlės.

Panašios reikšmės:

Šiukšlės

Atominė bomba

Tikrovėje atominė bomba kelia pavojų visai žmonijai. Taigi ir sapne ji per sapnuojančiojo nuojautą simbolizuoja grėsmę jo pažįstamiems, ir tos nuojautos sapnuojantysis niekaip negali atsikratyti. Susapnuoti atominę bombą – pavojaus signalas, gali grėsti psichinės negalios.

Panašios reikšmės:

Gydytojas
Sprogimas

Atoslūgis

Vandens atsitraukimas nuo kranto simbolizuoja dvasinį atsipalaidavimą. Jis rodo, kad jausmų pasaulis rimsta, lūkesčių mažėja, aistros vėsta, susižavėjimas slūgsta. Kaip atoslūgis, taip ir dvasios gyvybinių jėgų susilpnėjimas trunka laikinai. Tai ne galutinis išsekimas, o ramybės, atokvėpio laikotarpis. Jį pakeis naujas potvynis.

Panašios reikšmės:

Potvynis

Atpažinti

Jei neaiškūs, neryškūs, migloti sapnai aiškėja, ryškėja, tai sapnuojantysis tapo įžvalgesnis. Prasiplėtė jo pažinimas, išryškėjo sąryšiai ir naujos perspektyvos. Toks sapnas gali reikšti ir norą ką nors išsiaiškinti. O jei sapne vaizdai darosi neaiškūs, vadinasi, sapnuojančiajam stinga nuovokos. Sapnuojančiajam atrodo, kad jo nuostatos neteisingos, tačiau jis nežino, kaip jas ištaisyti. Tiksliau paaiškinti sapną galima tik iš sapno konteksto.

Panašios reikšmės:

Stebėti
Žiūrėti

Atsikratyti

Dažniausiai sapnuojantysis atsikrato kai kurių savybių ar asmenybės sudėtinių dalių. Jei sapnuojančiajam jos neberūpi, joms gresia nuskurdimas, išnykimas.

Panašios reikšmės:

Kapas
Laidotuvės
Lavonas
Mirtis

Atsiskyrėlis

Šis simbolis sapnų kalboje gali reikšti vienišumą. Tačiau pozityviąja prasme jis rodo ir savanorišką vienatvę, užsidarymą, naujų jėgų ir naujų idėjų kaupimą.

Panašios reikšmės:

Dykuma
Eremitas

Atsisveikinimas

Bet koks atsisveikinimas sapne reiškia išsiskyrimą su žmonėmis, tam tikros elgsenos, jausmų, pažiūrų ir įsitikinimų atsižadėjimą. Troškimas pasimatyti atsisveikinant vertinamas kaip teigiamas ženklas.

Atstūmimas

Kas sapne jaučiasi atstumtas, tas dažnai gyvenime turi grumtis dėl pripažinimo. Kartais sapne atskleidžiamos atstūmimo priežastys. Šitaip sapnuojančiajam nurodoma, kaip jis tai turi padaryti, o tai, žinoma, nėra pats lengviausias dalykas mūsų gyvenime.

Audra

Panašios reikšmės:

Griaustinis
Prievarta
Žaibas

Auka

Panašios reikšmės:

Auka
Amputacija
Operacija

Aukojimas

Aukojimas sapne turi panašią reikšmę kaip ir religijose, mituose ar pasakose. Kulto aukojimas yra simbolinis veiksmas. Jis remiasi įsivaizdavimu, kad nauda, kurią žmogus gauna iš gamtos, turi būti atitinkamai atlyginta.

Aukojimas sapne gali reikšti, kad būtina paaukoti tam tikrus įpročius arba atsisakyti nepalankių santykių. Aukojimo vaizdinys sapne taip pat visuomet yra įspėjimas.

Panašios reikšmės:

Amputacija
Operacija

Auksas

Sapno sąmonei auksas yra archetipinis didžiausio vertingumo, pilnatvės ir tobulumo simbolis. Rasti aukso arba gauti jo dovanų sapno kalba reiškia patyrimo pergalę ir sąmonės ribų išplėtimą.

Anksčiau auksas buvo laikomas archetipiniu nemirtingumo simboliu, kadangi aukso neveikia išorės pokyčiai ir jis nesikeičia per tūkstantmečius.

Panašios reikšmės:

Deimantas

Aula

Mokslo įstaigų iškilmių salė simbolizuoja asmenybės ugdymo sritį. Ji nurodo itin svarbius dorovinio ir protinio asmenybės ugdymo aspektus.

Panašios reikšmės:

Mokykla

Ausis

Panašios reikšmės:

Girdėti

Auskarai

Panašios reikšmės:

Papuošalai

Aušra

Sapnų kalba aušra beveik visuomet yra vilties, naujos pradžios, didelių šansų atskleisti asmenybei simbolis.

Panašios reikšmės:

Vakaras
Vidudienis

Austrė

Austrės – kaip ir kriauklės – vaisingumo simboliai. Kinijoje austrės vadinamos perlų įsčiomis, nes jose glūdi perlai ir jos primena kūdikio besilaukiančios moters pilvą. Sapne austrės kartais simbolizuoja moters seksualumą.

Panašios reikšmės:

Kriauklė

Autobusas

Kaip susisiekimo priemonė, autobusas, panašiai kaip ir automobilis, simbolizuoja greitą judėjimą pirmyn gyvenimo keliu. Tačiau automobilis daugiau atskleidžia sapnuojančiojo ir jo asmenybės raidą bei statusą, tuo tarpu autobusas labiau pabrėžia su visuomene susijusius elementus. Jis žymi asmeninį ir profesinį sapnuojančiojo santykį su aplinkiniais žmonėmis. Aiškinantis tikslesnę sapno reikšmę, svarbu, kokia yra transporto priemonės būklė, ar sekasi kelionė ir koks sapnuojančiojo požiūris į šį sapno vaizdinį.

Panašios reikšmės:

Automobilis

Automatas

Automatas sapne simbolizuoja apie pavojų. Jis rodo agresyvumą. Kai kada, priklausomai nuo sapno konteksto, tai gali būti ir seksualiniai inkstinktai. Ypač šis ginklas pavojingas dėl jo automatinio veikimo.

Panašios reikšmės:

Ginklai

Autostrada

Visi keliai reiškia gyvenimo kelią, didelės reikšmės turi gatvių ir eismo būklė.

Panašios reikšmės:

Automobilis
Sunkvežimis

Avarinis stabdis

Panašios reikšmės:

Stabdyti

Avis

Panašios reikšmės:

Ėriukas

Avižos

Panašios reikšmės:

Javai

Ąžuolo lapai

Dažniausiai jie simbolizuoja nugalėtojo laurų vainiką.

Panašios reikšmės:

Ąžuolas

Akis, akys

Sakoma, akis – sielos veidrodis. Sapne akis – Sąmoningumo simbolis. Pavyzdžiui, regėjimo sutrikimas reiškia, kad sapnuojantysis neteisingai suvokia kurią nors problemą ar savo gyvenimo būdą.

Alus

Alaus gėrimas sapne simbolizuoja gyvenimo džiaugsmą, draugiškumą ir linksmumą.

 

Panašios reikšmės:

Alkoholis

Apatiniai

Drabužiai

Ašara, ašaros

Verkti

Automobilis

sapnuoti automobiliJo simbolinė reikšmė sapne atitinka individualios transporto priemonės. Kartais jis įkūnija motorinę energiją, žmogaus gyvybines galias.

Kaip gyvenime, taip ir sapne automobilis dažnai liudija savininko statusą, taigi sapnuojamo automobilio dydis ir komfortas rodo, koks aplinkiniams nori atrodyti žmogus. Greiti sportiniai automobiliai simbolizuoja seksualumą. Jie simbolizuoja laisvės svaigulį, nepriklausomybę, veržlumą ir lytinį pajėgumą.

Avarija

Nelaimingas atsitikimas

Ąžuolas

Keltai ir germanai, kaip ir lietuviai, ąžuolą laikė šventu medžiu. Dėl savo didumo ir kietos medienos jis nuo seno laikomas vyriškos jėgos ir tvirtumo simboliu. Tą patį jis reiškia ir sapne.

Panašios reikšmės:

Medis